Hokejové Centrum Pouzar - hokejová hala, sportovní hala, restaurace, wellness, ubytování

EN

SPRING CUP


Jaroslava Pouzara o pohár Skupiny ČEZ

FOTOREPORTÁŽ TURNAJE (Jindra Řeháčková)

INFORMACE O AKCI V MÉDIÍCH:

 Reportáž na JIHOČESKÉ TELEVIZI (1.5.2016, čas 9min:08s); Reportáž na Budějcké Drbně (9.5.2016)

Jarní turnaj Jaroslava Pouzara

Spring cup Jaroslava Pouzara o pohár Skupiny ČEZ, který se konal v termínu 29. a 30 dubna v Českých Budějovicích. Turnaje se zúčastnily týmy SM Select, Jungadler Manheim (Německo) a výběry Jihočeského a Karlovarského kraje.  Týmy se utkaly systémem každý s každým a všechna utkání se hrála 3x15 minut čistého času.  V zápasech nechyběly napínavé akce, zajímavé momenty a drobné šarvátky. Dvě utkání dokonce rozhodovaly až samostatné nájezdy. Výkony všech týmů byly hodně vyrovnané a zápasy byly napínavé až do konce. Až poslední utkání rozhodovalo o konečném umístění týmů.  

Pro zpestření turnaje byly připraveny 4 dovednostní soutěže, kde hráči změřili své síly a dovednosti v netradičních disciplínách. Hráč v dovednostní soutěži o nejpřesnějšího střelce měl za úkol vstřelit 5 branek z pěti kotoučů do pěti různých míst v brance. Nejrychlejší bruslař jel 2 celá kola, jedno na pravou a druhé na levou stranu. Bruslařům se tak vypočítával průměrný čas z těchto dvou zajetých kol. Samostatné nájezdy rozhodly o vítězi mezi brankáři. Každý gólman musel ze šesti samostatných nájezdů inkasovat, co nejméně branek.  Slalom s pukem mezi kuželi na čas, čekal na hráče v disciplíně nejrychlejší hráč. Ocenění ze dvou kategorií si odnesli dva Jihočeši a to nejrychlejší hráč Adam Eremiáš a nejrychlejší bruslař Lukáš Kantor.

Po celou dobu konání turnaje byli také vybírání hráči, kteří si odnesli cenu za jednotlivé výkony v turnaji. Odměnou pro nejlepšího brankáře, nejlepšího útočníka a nejužitečnější obránce turnaje byly speciálně vyrobené hodinky s vyrytým názvem turnaje Spring cup a hráčovým oceněním.

Na slavnostním vyhlášení nechyběl ani legendární hokejista Jaroslav Pouzar. Společně s ním předával poháry, medaile a individuální ocenění za Skupinu ČEZ Petr Šuleř. Na závěr Jaroslav Pouzar celý turnaj zhodnotil a poděkoval všem zúčastněným, divákům a sponzorům. Jak říká hokejová legenda: „Vítězem je každý, kdo se turnaje zúčastnil. Nejdůležitější je, že si turnaj všichni užili a nikdo z hráčů se nezranil.“

Koneční pořadí týmů je následující. Na 1. místě se umístil tým SM Select, 2. místo vybojoval v posledním zápase Jihočeský výběr, 3. místo obsadil tým z Německa – Jungadler Manheim a nakonec na 4. místě skončil výběr Karlovarského kraje.

Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře a po celou dobu panovala dobrá nálada. Už teď se těšíme na další ročník turnaje Spring cup o pohár ČEZ, na mladé nadějné hokejisty a na zajímavé a napínavé hokejové okamžiky.